2023 Rusya ve Belarus Boykotu > 자유게시판

본문 바로가기

자유게시판

2023 Rusya ve Belarus Boykotu

페이지 정보

작성자 Delores 작성일 23-05-10 01:26 조회 35회 댓글 0건

본문

Haas F1 takımı Yarış takımı Amerika Birleşik Devletleri Haas F1 takımı, Rus kimya şirketi Uralkali ile sponsorluk anlaşmalarını sonlandırdı ve takım Nikita Mazepin'in sözleşmesini feshetti ve yerine Kevin Magnussen geldi. Rus millî takımı, 2022 FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası'ndan ihraç edildi. FIBA Avrupa, Rus takımları BK UGMK, Dinamo Kursk ve MBA Moskova'yı EuroLeague Kadınlar playofflarından ve Rus takımı BC Avtodor'u 2021-22 FIBA Avrupa Kupası'ndan men etti. FIBA Basketbol yönetim organı Dünya çapında Uluslararası basketbol yönetim organı FIBA, Rusya millî takımlarının ve yetkililerinin FIBA basketbol ve 3x3 basketbol müsabakalarına katılımını bir sonraki duyuruya kadar askıya aldı. OneWeb Uydu İnternet erişimi Birleşik Krallık OneWeb, Rusya'nın Baykonur Uzay Üssü'nden yapılan tüm fırlatmaları askıya aldı ve Rus iş birliğini içeren tüm projeleri gözden geçirdi. Dünya Körling Federasyonu (WCF) Körling yönetim organı Dünya çapında WCF, Rus sporcuları yasaklama fikrini gözden geçirdi ve 2022 Avrupa Körling Şampiyonasını Perm'de gerçekleştirme planını askıya aldı. Morgan, Lewis & Bockius Hukuk bürosu ABD Morgan, Lewis & Bockius, Rusya ile ilgili operasyonları ve müşterileri gözden geçirdi ve sonlandırdı. FINA Yüzücülük yönetim organı Dünya çapında 25 Şubat'ta uluslararası su sporları yönetim organı FINA, Rusya ve Yunanistan arasında 8 Mart'ta Sankt-Peterburg'da yapılacak olan FINA Su Topu Dünya Ligi maçını takvimden çıkardı ve ayrıca Nisan ayında Kazan'da yapılacak olan iki FINA etkinliğini iptal etti.

Nexus Q, benzer şekilde kullanıcıların uzak bir içeriğin oynatılmasını, bir mobil cihaz üzerinden kuyruklamasına izin veren bir akışlı dongle olan Chromecast'le birlikte Temmuz 2013'te fiilen bir halef kazandı. Dünya Squash Federasyonu Squash yönetim organı Dünya çapında DSF, 2022 Dünya Gençler Squash Şampiyonasını Sankt-Peterburg'dan başka bir yere taşıdı. Uluslararası Hokey Federasyonu (FIH) Hokey yönetim organı Dünya çapında Çim hokeyini yöneten FIH, Rusya'yı Güney Afrika'da düzenlenecek 2022 FIH Gençler Hokey Dünya Kupası'nın dışında tutmaya karar verdi. 23 Mart'ta FINA, tüm Rus ve Belaruslu sporcuların ve yetkililerin 2022 Dünya Su Sporları Şampiyonası'na katılmasını yasakladı ve 2022 FINA Dünya Yüzme Şampiyonası'nın (25 m) Kazan'da düzenlenmesi planını geri çekti. Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Üniversite sporları yönetim organı Dünya çapında FISU, Rusya ve Belarus'ta düzenlenmesi planlanan üç yarışmayı geri çekti. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Spor müsabakaları yönetim organı Dünya çapında IOC, uluslararası spor federasyonlarını Rusya veya Belarus'ta planlanan tüm spor etkinliklerini taşımaya veya iptal etmeye çağırdı. Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) Tenis yönetim organı Dünya çapında ITF, Rusya Tenis Federasyonu ve Belarus Tenis Federasyonu'nu ITF üyeliğinden ve ITF uluslararası takım müsabakalarına katılımdan men etti. 28 Şubat'ta, kararının eleştirilmesi ve birden fazla ülkenin boykotu olasılığı nedeniyle UEFA, Rus takımlarını uluslararası futboldan süresiz olarak men etti.

Dünya Ragbi Birliği Ragbi yönetim organı Dünya çapında Dünya Ragbi Birliği, tüm Rus ve Belarus millî ve kulüp takımlarını müsabakalarından men etti ve her iki ülkenin de üyeliğini süresiz olarak askıya aldı. 5 Nisan 2023'te İSE Rus ve Belaruslu sporcuların müsabakalarından men edilmesinin süresiz olarak yürürlükte olduğunu duyurdu. Dünya Paten Birliği Paten sporu yönetim organı Dünya çapında Dünya Paten Birliği, tüm Rus ve Belaruslu sporcuların ve yetkililerin Dünya Paten Birliği tarafından onaylanan yarışmalara katılmasını yasakladı. Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Vücut geliştirme sporu yönetim organı Dünya çapında IFBB, tüm Rus ve Belaruslu sporcuların müsabakalara katılmalarını yasaklasa da IFBB Elite Pro sporcularının etkinliklere katılmaya devam etmesine izin verdi. United Cup gibi ülke odaklı etkinliklere Rus ve Belaruslu oyuncuların katılmasına izin verilmedi. Motorsport UK Motor sporları yönetim organı Birleşik Krallık Motorsport UK, Rus ve Belaruslu sürücülerin temmuz ayında yapılacak olan Britanya Grand Prix yarışı da dahil olmak üzere Britanya motor sporları etkinliklerinde yarışmalarını yasakladı. Bu etkinlikler, ilk kez düzenlenecek olan birleşik bir etkinlik olan 2022 FINA Dalış Dünya Serisi etkinliği ve 2022 FINA Artistik Yüzme Dünya Serisi etkinliği idi.

Seçenekler, her zaman bir ekran özelliğin ayarı ve bir "ekran uyandırmak için eğim"i dahil otomatik olarak ekrana ışık verir. Buna Apple Pay'in askıya alınması da dahil. Samsung Pay, Rusya'da da askıya alındı. LG Electronics Elektronik ürünler Güney Kore Güney Koreli bir teknoloji şirketi olan LG Electronics, Rusya'nın Ruza kentinde bir TV ve ev elektroniği fabrikası işletiyor ve Rusya'da ürünlerinin üretimi için yeterli hammadde ve bileşen stoğuna sahip olduğunu söyledi. Büyük Dörtlü'nün en büyük üyesi olan Deloitte, Osprey Zeyna 70 Kadın Sırt Çantası Sırt Çantası Rusya ve Belarus'taki uygulamalarını ayırarak küresel ağdan çıkardı ve Deloitte'un bu iki ülkedeki operasyonlarını fiilen durdurdu. Twitter Social Media platform Amerika Birleşik Devletleri Twitter, AB üye ülkelerinde RT ve Sputnik hesaplarını görüntülemeyi durdurdu. İmzacılar arasında Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve birçok Avrupa ülkesi yer alıyor. Euroleague Basketball Basketbol ligi Avrupa Euroleague Basketball, Rus takımları PBK CSKA, BK UNİKS ve BK Zenit'in 2021-22 EuroLeague'e ve PBK Lokomotiv Kuban'ın 2021-22 EuroCup'a katılımını askıya aldı. Tenis yönetim organı Dünya çapında Hem erkek hem de kadın tenis federasyonları, Rusya ve Belarus'taki turnuvaları askıya aldı. Uluslararası Go Federasyonu (IGF) Go turnuvası yönetim organı Dünya çapında IGF, Rus ve Belaruslu oyuncuların IGF'nin ev sahipliği yaptığı etkinliklerde kendi bayrakları altında rekabet etmelerini yasaklarken üyelerini şu anda Rusya veya Belarus'ta planlanan etkinliklerin yerini değiştirmeye veya iptal etmeye çağırdı.

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

경기도 군포시 엘에스로182번길 26, 2층 워너비베이스볼ㅣ031-346-0316ㅣ대표 : 남성호 010-8324-0316ㅣ사업자등록번호 : 178-26-00040ㅣ워너비베이스볼

Copyright © 2019 워너비베이스볼. All rights reserved.